Стальні панелі та касети

Найбільше застосування фасадні панелі отримали при будівництві комерційної нерухомості: офісних будівель, бізнес-центрів і торгово-складські комплексів. Однак все частіше такі облицювальні панелі використовуються і при обробці фасаду житлових будинків.
Складається такий будівельний матеріал з двох металевих листів, між якими знаходиться мінеральний наповнювач. Зверху метал покривається захисним покриттям, що дозволяє йому довше зберігати первісний вигляд і властивості.

До переваг цих металевих конструкцій можна віднести наступні:

  • невелика вага при підвищеної міцності і довговічності, який мінімізує навантаження на фундамент будинку;
  • простота установки і догляду;
  • матеріал не схильний до горіння, а значить, більш безпечний, ніж пластик або дерево;
  • стійкість до впливу агресивних середовищ і механічних пошкоджень.

Застосовується для облицювання нових та реконструкції старих будівель, що дозволяє надати їм сучасний привабливий вигляд. Завдяки панелям підвищується шумоізоляція, так як вони створюють акустичний буфер.

Для виробництва фасадних панелей можуть застосовуватися різні види металів і різні способи їх обробки.

Оцинкована сталь
Сталеві оцинковані панелі, гладкі, рифлені або з візерунком - вони всі мають з'єднання «замок» і прості в монтажі. Товщина оцинкованого металу становить 0,5-0,7 мм, а покриття не тільки захищає матеріал, але і дозволяє надати виробу різні кольори і фактури. Такий матеріал є універсальним і використовується при облицюванні будь-яких фасадів, починаючи від заміських будинків і закінчуючи торговими павільйонами і спортивними центрами. Довжина таких панелей може досягати 5-6 метрів і виробляється під замовлення. Монтувати їх можна як по горизонталі, так і по вертикалі. Панелі легкі, міцні й економічні.
На жаль, через свою легкість такі конструкції схильні до деформації, а також накопичують статичну напругу і вимагають додаткової теплоізоляції.
Нержавіюча сталь
Нержавіюча сталь - ще один популярний матеріал для облицювання фасадів. Вкрита шаром оксиду «нержавійка» не вимагає додаткового покриття різними захисними засобами. При правильно підібраному матеріалі такі панелі довговічні, мають невелику вагу і дуже прості в догляді, не дивлячись на свою немаленьку ціну. Як і облицювання з оцинкованої сталі, «нержавійка» вимагає теплоізоляції і накопичує статичну напругу, однак при цьому вона більш стійка до корозії.
Алюміній
Алюмінієві панелі також називають композитними (АКП). Їх загальна товщина не перевищує 6 мм, а довжина - 6 м. Зверху метал можна покрити оксидною плівкою, яка захищає матеріал і додає йому різні відтінки. За допомогою такої плівки можна отримати дзеркальний ефект, імітувати дерев'яну або кам'яну поверхню.
Окремим видом виділяють композитні багатошарові панелі з алюмінію, так звані «Алюкобонд». Між листами міцного металу знаходиться або синтетичний полімер, або вспінений під високим тиском поліетилен. Такий матеріал надійно захищає фасад від вологи і механічних пошкоджень, а також дозволяє втілити в життя майже будь-яку дизайнерську задумку за рахунок того, що легко гнеться і набуває необхідної форми.
На відміну від оцинкованої і нержавіючої сталі алюміній не накопичує статичну напругу і не вимагає монтажу теплоізоляції. Однак він є більш дорогим і менш довговічним облицювальним матеріалом.

Інші види металів
Крім сталі та алюмінію, металопанелі можуть також виготовляти з інших матеріалів і сплавів: латунь, мідь і навіть бронза. Такі панелі покриваються глянцевим або матовим лаком і встановлюються за допомогою прихованого кріплення. Усередині такі конструкції обклеюються матеріалом, що поглинає звуки, щоб усунути дзвін при механічних впливах. Вони довговічні, їх легко встановлювати і демонтувати. Такі панелі використовуються не тільки для облицювання фасадів, а й для внутрішньої обробки приміщень.
З полімерним покриттям

Основою таких панелей є алюміній або оцинкована сталь, на які зверху наноситься захисне покриття з полімерів. Товщина таких металопанелей близько 0,56 мм. Вони бувають гладкими, гофрованими або з перфорацією. Такі панелі волого і морозостійкі, мають хорошу шумоізоляцію, а також їх легко монтувати. Перед встановленням необхідно попередньо утеплювати фасад або використовувати більш дорогі сендвіч-панелі. Для того щоб таке облицювання служило довгий час, необхідно правильно змонтувати обрешітку з дерева або алюмінієвих профілів.

Металокераміка
Такі панелі являють собою сталеві листи, які покриті склоподібною емаллю. Емаль надає високу стійкість до агресивних середовищ, високу жорсткість і довговічність. Такі конструкції найчастіше застосовуються при будівництві транспортної інфраструктури: різні тунелі, переходи і станції. Однак на сьогоднішній день цей матеріал все частіше застосовують для облицювання фасадів звичайних житлових будинків. Їх товщина складає 200 мм, матеріал негорючий, витримує перепади температур від -60 градусів до +800. Вироби з такого матеріалу легкі в догляді і служать більше 50 років.

Крім відмінностей за матеріалом, з якого виготовляються фасадні панелі, вони можуть відрізнятися по рельєфу поверхні.

  • Гладкі. Звичайні сталеві панелі, які розрізняються лише за кольором. Вони можуть повторювати деревний малюнок, складати з фрагментів одну велику картину або покриватися глянцем, створюючи дзеркальний ефект.
  • Гофровані. Вигнуті м'якою хвилею або жорсткими незграбними виступами.
  • Перфоровані. Бувають з різними візерунками: від геометричних до індивідуальних орнаментів, виконаних на замовлення. У темряві такі панелі пропускають виходить від будівлі світло і створюють химерну картину, втілюючи різноманітні ідеї дизайнерів.
  • З додатковими декоративними ребрами. Залежно від відстані між такими ребрами можна візуально розширити фасад або зробити його вище.
При обробці промислових і громадських приміщень використовують, як правило, касетні панелі.
Такі панелі бувають декількох видів.
  • Касети - об'ємні панелі, що складаються з алюмінієвого листа або сталі з полімерним напиленням. Така касета має загин по краях і виготовляється не тільки на заводах, а й безпосередньо на будівельних об'єктах зважаючи на простоту конструкції. Найчастіше мають квадратну форму і гладку поверхню.
  • Лінеарні - витягнуті в довжину панелі для зовнішньої і внутрішньої обробки. За рахунок такої конструкції фасад монтується з мінімальною кількістю зазорів на стиках або взагалі без зазорів. Лінеарні конструкції схожі на довгі касети, але можуть мати перфоровану або 3D поверхню.

Компанія УКРДАХ пропонує послуги з встановлення металевих фасадів, де висока якість гарантована нашими кращими спеціалістами.

Ми готові виконати встановлення металевих фасадів по всій території України, в таких видах будівель, як промислові споруди, житлові будинки, офісні та бізнес-центри, спортивні та торгівельні комплекси.

Ми пропонуємо професійний підхід, розумну цінову політику, прозорі договірні зобов’язання та безліч інших переваг.
Якщо у вас є готовий проект або ви шукаєте нові рішення – ми з задоволенням допоможемо вам у вирішенні поставлених задач.
Контактна інформація співробітників компанії УКРДАХ знаходиться у розділі нашого сайту «КОНТАКТИ».
Наші роботи
Вкажіть Ваші дані і ми з Вами звяжемось для уточнення усіх деталей
Вкажіть Ваші дані і ми з Вами звяжемось для уточнення усіх деталей